18.8 C
Prizren
E mërkurë, 22 Maj, 2024

Shehu: Qeverisja ime bazohet në filozofin e Rugovës

2Kandidati i LDK-së për kryetar të Rahovecit, Fahredin Shehu, aktiviteti zgjedhore e ka vazhduar në lagjen “Ali Sokoli”, “Ali Hadri” dhe “Qendra”.

Banorët e këtyre lagjeve ofruan një mbështetje tejet te madhe për,Shehun. Në këto tubime kandidati Shehu, shpalosi programin qeverisës të Rahovecit. “Modeli i qeverisjes sime bazohet në filozofinë Rugoviane, i cili është i bazuar në ligje”.

Në këtë tubim ishte i pranishëm edhe anëtari i Kryesisë së LDK – së, Avdullah Hoti, i cili kërkoi mbështetjen për LDK – në dhe Fahredin Shehun./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Prizren/Dy persona të ndaluar dhe gjashtë kërkesa për paraburgim

Prokurorisë Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm ka ndaluar dy persona për 48 orë, tw dyshuar për veprën penale "Lëndimi i lehtë trupor" sipas...

Përfundon shtrimi i shtresës së parë me asfalt në aksin rrugor që lidh fshatrat Novakë dhe Shpenadi

Komuna e Prizrenit ka njoftuar se sot është përfunduar shtrimi i shtresës së parë me asfalt në aksin rrugor që lidh fshatrat Novakë dhe...

Koha dritëplotë

Lajmet e Fundit