6.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

Shkëmbimi i përvojave në fushën e arsimit dhe kulturës mes Prizrenit dhe komunës Nilufer nga Turqia

Nënkryetari i Komunës së Prizrenit, Eshref Memaj, së bashku me drejtoreshën e Drejtorisë Komunale të Arsimit, Xhemile Thaçi Vezgishi dhe zëvendëskryesuesin e Kuvendit Komunal, Sencar Karamuço, kanë pritur në takim një delegacion nga Bursa e Turqisë, në krye me drejtorin e Drejtorisë së atjeshme të Arsimit, Seyfettin Mayuk dhe drejtorë të shkollave të ndryshme nga ky qytet të cilët ishin të shoqëruar edhe nga drejtorët e disa shkollave të Pejës.

Tema e këtij takimi ishte mundësia e lidhjes së bashkëpunimit mes Komunës së Prizrenit dhe Komunës Nilufer, duke u bazuar në bashkënimin 10 vjeçar Pejë-Nilufer në fushën e arsimit.

Palët u dakorduan që së shpejti të fillojnë me hapa konkrete drejt bashkëpunimit dhe shkëmbimit të përvojave mes dy komunave në fushën e arsimit dhe të kulturës.

Më Shumë

Rrahje masive në Prizren

Gjashtë persona janë përfshirë në rrahje në Prizren. Fillimisht i dyshuari kryesor bashkë me tre shokë të tij, e sulmuan fizikisht viktimën 31-vjeçar, të cilit...

Një muaj paraburgim të akuzuarit për dhunimin e një të miture

Gjykata Themelore në Prizren ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji ndaj një të dyshuari për dhunimin e një vajze të mitur në...

Drejtqëndrimi yt

Lajmet e Fundit