12.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Ministria e Mjedisit largon kiosqet në Prevallë (VIDEO)

Inspektorati doli të kryejë punën e vet.

Kampshtëpizat e kioskat pa një leje paraprake po i heqin nga Prevalla, njofton Klan Kosova.

Vendimi nga Ministria për Mjedis dhe Planifikim Hapësinor po zbatohet pas kërkesave të Zyrës e Parkut Nacional Sharri.

Por veprimi i inspektorëve u pengua jo një herë, nga pronarët e objekteve montazh.

U desh disa herë të ndërhyjë policia që aksioni të mos ndërpritet.

Kronikë nga Mejreme Gashi.

 

 

 

Më Shumë

Enigmë

Enver Sulaj Fjalët mbetën dry Në portën që pret një diell pranvere Apo një stuhi vjeshte. Do të qeshësh me veten një ditë Kur koha do të ndalet edhe...

Mot me vranësira të shpërndara dhe intervale me diell

Në Kosovë sot do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me intervale të gjata me diell. Në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës...

Vjedhje në Rahovec

Babait

Lajmet e Fundit