-1.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Shokët nuk mundën ta shpëtojnë nga mbytja Riadin

drini i madhDymbëdhjetëvjeçari Riad Krasniqi nga Krusha e Madhe  është mbytur në lumin Drini. Familjarët tregojnë se Riadi është mbytur në kohën sa ishte duke u larë me shokë.

Riadi në mesditën e djeshme bashkë me vëllain më të vogël dhe disa shokë tjerë kishte shkuar në lumin Drin për t’u larë, ndërmjet fshatrave Krushë e Vogël dhe Bregdri të Zonës së Hasit.

Familjarët kanë rrëfyer për TV Prizrenin, se Riadi pasi ishte futur në ujë nuk kishte arritur më të dal,për shkak të thellësisë .

Vëllai i vogël bashkë me shokët kishin thirrur disa banorë të Krushës për të shpëtuar Riadin,të cilët kishin arritur të nxjerrin të vdekur.

Trupi i viktimës është dërguar për autopsi në Prishtinë.Në orët e pasdites trupi i të ndjerit i është dorëzuar familjarëve për varrim.

Vendi ku ka humbur jetën ky fëmijë ,në rrjedhën e Drinit, ka disa thellësira të theksuara të cilat janë shkaktuar nga dëmtimi i shtratit të lumit./PrizrenPress.com/

Më Shumë

KGjK-ja dërgon në Kushtetuese Ligjin për Paga

Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK) në mbledhjen e 303-të të mbajtur të enjten, ka njoftuar se do t’i drejtohet Avokatit të Popullit për dërgimin...

Ministria e Ekonomisë: 76.8 milionë euro subvencionuam tarifat e energjisë nga shkurti

Mbi 76.8 milionë euro është subvencionimi i tarifave të energjisë elektrike nga Qeveria e Kosovës për qytetarët nga shkurti deri në dhjetor të vitit...

Lajmet e Fundit