15.8 C
Prizren
E premte, 31 Maj, 2024

Shpallen fituesit e edicionit të 34-të “Zambaku i Prizrenit 2023″

Në ambientet e Kino Lumbardhit është mbajtur edicioni i 34’të i muzikës qytetare, “Zambaku i Prizrenit 2023”, ku çmimin e publikut fitoi talentja e re 15 vjeçarja Ela Kazaz.

Juria profesionale me vend të parë ka vlerësuar këngën “Labirinthi i Dashurisë”, me të dytin, këngën, “Këndoma një këngë”, dhe me të tretin këngën “Fotografia e parë”.

Gjithashtu, është ndarë çmimi për tekstin më të mirë, i cili i ka shkuar këngës, “Në çdo dritare shohë sytë e tu”. Kurse, çmimin Mikrofoni i artë e ka fituar kënga, “Si diell”./rtklive

Më Shumë

Kryeministri Kurti përkujtoi 27 martirët e Tusuzit

Mëngjesin e sotëm, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, e nisi me homazhe në qytetin e Prizrenit, duke vendosur kurora me lule tek...

Sot përfundon periudha shtesë e regjistrimit të popullsisë

Sot përfundon regjistrimi i popullsisë edhe për komunat në Kosovë të cilat kishin kërkuar shtyrjen e afatit për një javë në mënyrë që të...

Lajmet e Fundit