10.8 C
Prizren
E martë, 6 Dhjetor, 2022

Shqipëria kërkon fitore ndaj Islandës

Shqipëria do të luajë sot (e martë) kundër Islandës në kuadër të Ligës së Kombeve, përkatësisht Ligën B të Grupit 2.

Ndeshja që fillon në ora 20:45, do të zhvillohet në “Air Albania”.

Shqipëria është në këtë grup me vetëm një pikë dhe një fitore sonte do të thoshte se ata kalojnë në vendin e dytë.

Në anën tjetër, Islanda ka tre pikë dhe po ashtu do të synojë të pozicionohet në vendin ku aktualisht është.

Izraeli e mbyllë këtë sezon të Ligës së Kombeve si lider me tetë pikë dhe do të jetë i lirë, shkaku që Rusia është eliminuar nga gara, shkaku i sulmit ndaj Ukrainës.

Kuqezinjtë janë në dijeni tashmë se duhet të përmirësohen edhe më shumë dhe të nisin përgatitjet për ndeshjet kualifikuese që do vijnë nga viti i ardhshëm për Kampionatin Evropian.

Më Shumë

Skandali i BE-së: Vërejtje ndaj Malit të Zi dhe Maqedonisë së Veriut që nuk i kanë vënë viza Kosovës

Komisioni Evropian të hënën ka prezantuar raportin e pestë mbi monitorimin e regjimit pa viza nga Bashkimi Evropian me Shqipërinë, Bosnjë e Hercegovinën, Malin...

Kryetari i SBASHK-ut: Kontrata kolektive është valide, MASHT-i nuk mund ta shkëpus njëanshëm

Ministria e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, ka njoftuar Sindikatën e Bashkuar të Arsimit, ditë më parë se nuk do të vazhdojë me zbatimin e...

Lajmet e Fundit