22.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Shqipëria sonte përballet me Anglinë

Kombëtarja e Shqipërisë në futboll sonte e luan ndeshjen e dytë kualifikuese për Kampionatin Botëror Katar 2022.

Pasi mposhtën minimalisht 0:1 Andorrën, tani kuqezinjtë kanë punë jashtëzakonisht të vështirë.

Të përzgjedhurit e Edy Rejas e presin në “Air Albania Stadium” një nga kombëtaret më të forta në futboll, Anglinë.

“Tre Luanët” zbarkuan mbrëmë në tokën e Shqipërisë dhe sonte me fillim nga ora 18:00 do të luajnë veç për fitore, pas deklasimit që i bënë San Marinos 5:0 në xhiron e parë.

Në anën tjetër, Shqipëria do të tentojë të befasojë ekipin e Gareth Southgate dhe të dalë me pikë nga ky duel.

Më Shumë

Ndahet nga jeta në moshën 58-vjeçare aktori i njohur, Ray Stevenson

Aktori Ray Stevenson, i cili u shfaq në shfaqje të mëdha televizive si Roma, Vikings dhe Dexter, ka vdekur në moshën 58-vjeçare. Ai ishte i...

Bie çmimi i vezëve në Kosovë, ja sa kushtojnë tash

Këto ditë në tregjet kosovare të të gjitha llojeve (në shitore të specializuara, në minimarkete, markete dhe megamarkete, në tregje të gjelbra) po vërehet...

Lajmet e Fundit