26.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Shqipëria sot kërkon fitoren ndaj Polonisë

Kombëtarja e Shqipërisë sot luan ndeshjen e radhës në kualifikimet e Kampionatit Evropian. 

Kuqezinjët përballen me kombëtaren e Polonisë.

Ndeshja zhvillohet në stadiumin “Air Albania”, më fillim nga ora 20:45.

Shqipëria renditet në vendin e dytë në Grupin E, me 7 pikë në katër ndeshje, një më pak se Çekia.

Djelmoshat e Sylvinhoos do të kërkojnë fitoren e cila do ti shtonte gjasat për një kualifikim në Kampionatin Evropian.

Në anën tjetër Polonia ndodhet në vendin e tretë me 6 pikë.

Vrasja në Malishevë, zbulohet identiteti i të dyshuarit dhe viktimës – ishin shokë

Një vrasje e rëndë ka tronditur sot qytetin e Malishevës. Dyshohet se për motive krejtësisht të rastit një person ka privuar nga jeta shokun...

Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall një vend të lirë për mësimdhënës/e të gjuhës angleze

Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall të lirë këtë vend pune: Një mësimdhënës ose mësimdhënëse të gjuhës angleze, me normë të plotë, për një periudhë njëvjeçare dhe me...

Lajmet e Fundit