8.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Shqiptari kandidat për Kongresin Amerikan

Emin Eddie EgriuMërgata Shqiptare për Maqedoni mbështet fuqishëm kandidaturën e shqiptarit Emin Eddie Egriu për përfaqësimin e shqiptarëve në Kongresin Amerikan.

Mërgata apelon te të gjithë shqiptarët kudo që ndodhen, “të japin kontributin e tyre për të bërë të mundshme që Emini të përfaqësojë edhe shqiptarët në Kongresin Amerikan”!

“Një zë i shqiptarit në Kongres do me thënë shumë, një zë i një shqiptari në Kongres mund të ndryshojë shumë gjëra të cilat ne na qëndrojnë pingul mbi kokë duke mos mundur t’i realizojmë me dekada të tëra”, thuhet në komunikatën e Mërgatës shqiptare në SHBA.

“Ky zë numrin e dekadave e redukton në vite, prandaj fuqia e zërit të një shqiptari në Kongresin Amerikan është shumëfish më e fuqishme për të realizuar aspiratat tona! Ftojmë artistët tonë në SHBA, Eliza Dushku, James Belushi, Stan Dragoti, Agim Kaba (aktor në SHBA), James Biberi (aktor në SHBA) gjithashtu thërrasim të gjithë personat publik si këngëtarët, modelet, Emina Cunmulaj (modele e njohur në SHBA) dhe shumë artistë tjerë të cilët do të bënin të mundshme që Emini të jetë më afër se kurrë Kongresit Amerikan!”, thuhet në komunikatë.

“Ftojmë mediet e të gjitha llojeve (tv, gazetat, portalet informative, portalet socilae etj) në tokat shqiptare, t’i kushtojnë vëmendje dhe përkushtim kandidaturës së Eminit për Kongresin Amerikan, kemi nevojë për ju të nderuar përfaqësues të medieve, ngase vetëm bashkë mund të realizojmë atë që synojmë! Emini në Kongresin Amerikan do të ishte pasuria më e madhe të cilën ne mund të imagjinojmë aktualisht, prandaj mos kurseni mundin”, përfundon komunikata e Mërgatës shqiptare në SHBA.

Më Shumë

“Batistuta ishte i vrazhdë dhe dorështrënguar”

Antonio Cassano ka pasur fjalë shumë të ashpra për ish-bashkëlojtarin e tij të Romës, Gabriel Batistuta. Antonio Cassano ka tërhequr së fundmi vëmendjen mbi veten...

Mjeku kosovar bëhet drejtor në AstraZeneca

Mjeku kosovar, Arbër Shehu, ka njoftuar se nga nëntori do të shërbejë si Drejtor i Asociuar Mjekësor në AstraZeneca. Madje, ai këtë detyrë do ta...

Vranët dhe me shi

Moti sot

Lajmet e Fundit