9.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Shqiptohen 1 720 tiketa trafiku brenda 24 orëve

Policia e Kosovës nëpërmjet një njoftimi për medie ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë shqiptar 1 720 tiketa trafiku.

Po ashtu gjatë kësaj periudhe kanë ndodhur edhe 12 aksidente me të lënduar si dhe 37 aksidente me dëme materiale.

“Statistikat e përgjithshme në 24 orët e fundit: 12 aksident me të lënduar, 37 aksident me dëme materiale, 1 720 tiketa trafiku të shqiptuara, 24 persona të arrestuar, 14 persona në mbajtje dhe 2 persona në vuajtje të dënimit”, është thënë në njoftimin e policisë.

Më Shumë

Zelensky kërkon një samit për planin e paqes

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky u ka kërkuar liderëve të BE-së të organizojnë një samit në një kryeqytet evropian për të diskutuar planin e tij...

67 vjeçari nga Suhareka u shpall i vdekur – vizita në Gjermani i kushton me humbje të pensionit

Pensionistit Ramadan Kyçyku nga Suhareka, u largua për tre muaj nga pensioni, pasi nuk ishte lajmëruar pas gjashtë muajve në zyrën e pensionistëve. Krejt...

Lajmet e Fundit