-1.2 C
Prizren
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Shqiptohen 1117 gjoba për mosrespektim të masave ndaj COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës ka shqiptuar 1 mijë e 117 gjoba për mosrespektim të masave ndaj COVID-19. Masa këto të vendosura nga institucionet e vendit për parandalimin e përhapjes së virusit korona.

E vetëm gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 661 raste të reja me COVID-19. Ndërkaq janë bërë 1 mijë e 617 testime.

Shkak i infektimit me virusin korona vetëm brenda 24 orëve janë raportuar gjashtë raste të vdekjes.

Numri total i rasteve pozitive është 22.206 raste nga 102.012 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 720 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 92 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 15.921 raste, kurse numri i rasteve aktive është 5.565.

Më Shumë

Joao Cancelo bëhet i Bayernit

Futbollisti portguez i Manchester Cityt, Joao Cancelo, është bërë lojtar i ri i Bayernit në një lëvizje befasuese sot, të ditës së fundit të afatit kalimtar...

Gratë dhe letërsia

Nga: Virginia Woolf (pjesë nga vepra Një dhomë më vete) Përktheu: Engjëllushe Shqarri Kur më kërkuat të flisja për “gratë dhe letërsinë”, shkova dhe u ula në...

Lajmet e Fundit