19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Shtyhet seanca e jashtëzakonshme

Kuvendi i Kosoves14

Seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës, e cila ishte paraparë që të mbahet në orën 14:00 është shtyrë për në orën 17:00.

Kryesia e Kuvendit ka vendosur përfundimisht që seanca në të cilën është paraparë që të diskutohet për projektligjin e ndërmarrjeve publike të shtyhet për në orën 17:00, transmeton zeri.info.

Në anën tjetër ish – kreu i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, ka reaguar në lidhje me tërheqjen e projektligjit për Trepçën, duke thënë se ky vendim i Qeverisë është në kundërshtim me premtimet dhe synimet që i ka dhënë gjatë fushatës parazgjedhore.

Sipas Krasniqit, Qeveria është dorëzuar karshi Beogradit dhe se kjo është një tërheqje taktike e Qeverisë. /Zëri/

Kërkohet seancë e jashtëzakonshme në orën 14

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka kërkuar seancë të jashtëzakonshme për në orën 14, ku do të diskutohet ligji për ndërmarrjet publike, me anë të të cilit do të pamundësohet likuidimi i Kombinatit Trepça.

Mustafa ka thënë se gjatë ditës do të mbahet një mbledhje e jashtëzakonshme e Qeverisë ku do të diskutohet për obligimet e Trepçës që sillen rreth 1.4 miliardë euro.

Ai ka thënë se të martën do të nxirret për votim ndryshimi i Ligjit për Trepçën.

Më Shumë

Araujo do të operohet, humbet Kupën e Botës

Qendërmbrojtësi i Barcelona-s, Ronald Arauja ka marrë vendimin për t’u operuar. Uruguajani u dëmtua gjatë grumbullimit me kombëtaren në tendinën e këmbës së djathtë. 23-vjeçari...

SBAShK-u shqyrton mundësinë e ndërprerjes së grevës

Në takimin e ardhshëm të anëtarësisë se SBASHK-ut, pritet të diskutohet mundësia e ndërprerjes së grevës, kanë bërë të ditur drejtues të kësaj sindikate....

Lajmet e Fundit