22.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Shuma marramendëse që ka fituar Mourinho nga shkarkimet prej vitit 2007

Trajneri i mirënjohur portugez, Jose Mourinho i ka ndarë rrugët me Tottenhamin gjatë ditës së djeshme.Jose Mourinho të hënën e 19 prillit u shkarkua nga Tottenham, shkruan Insporti.com.

Ky shkarkim do t’i kushtojë Tottenhamit plotë 30 milionë funte për shkak të shkëputjes së parakohshme tv kontratës.

Në total, Mourinho ka fituar 93.5 milionë funte nga shkarkimet që i kanë ndodhur nga klube të ndryshme që prej vitit 2007.

Para 14 vitesh, Chelsea pagoi faturën prej 18 milionë eurove për shkarkimin e tij, derisa Real Madridi në vitin 2012 pagoi 17 milionë funte, e Manchester Unitedi 15 milionë sosh.

Chelsea u “dogj” sërish prej 12.5 milionë funteve kur e shkarkoi Mourinhon në vitin 2015.

Më Shumë

Dy të vrarë në një shkëmbim zjarri mes motoçiklistëve në New Mexico

Dy persona u vranë dhe gjashtë u plagosën nga një shkëmbim me armë zjarri gjatë një gare me motoçikleta në Red River, në veri...

Dramë në kufirin në Morinë: Policia gjuhet me armë nga disa persona

Policia e Shtetit informoi sot se në Morinë u godit një grup i strukturuar kriminal që organizonte dhe drejtonte një rrjet të trafikut ndërkombëtar...

Lajmet e Fundit