18.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Si dallohen femrat që u mungon seksi

cifti martesorNuk bëni seks? Dalloheni qartë. Ka disa shenja që një femër tregon se nuk ka pasur marrdhënie seksuale kohët e fundit. Shenja jo vetëm në natyrën fizike, por dhe në sjelljen e tyre. Femrave që u mungon seksi u reflektohet qartë kjo pjesë. Madje që në buzëqeshje.

SHENJAT FIZIKE:

Përgjumja
Për shkak të mungesës së sedativëve natyrore siç është oksitocina, e cila tajohet gjatë orgazmës, femrat mund të kalojnë netë të tëra pa gjumë.

Pamja e mplakur
Kalogeni, që prodhohet nga marrëdhëniet e rregullta intime, bën lëkurën të qetë dhe të butë. Për shkak të mungesës së tij, femrat mund të duken më të mplakura sesa janë. Progesteroni që trupi prodhon gjatë seksit largon aknet nga fytyra.

FEMRA QË KA NEVOJË PËR SEKS TREGOHET ME KËTO SJELLJE:
Të qenurit e dhunshme me të tjerët. I mungon buzëqeshja, gjithë kohën me nerva.

Zakonisht, zihet me të tjerët sepse nga mungesa e endorfinës ka një perceptim negativ për botën që e rrethon.

Shpesh konsumon qetësues për dhimbje
Shpesh konsumon qetësues për dhimbje, pasi nga mungesa e ositocinës që ka efektin e morfinës, ka nevojë për të zbutur dhembjet.
Marrëdhëniet intime shpesh rritin sasinë e antitrupave antivirale për 30%.

Rregullisht harron gjithçka
Harron gjithnjë dhe gjithçka dhe ka mendim negativ për vetveten. Besoni apo jo, seksi ka rol kyç në krijimin e vetëbesimit tek femrat.

Më Shumë

Trepça – Ylli, rruga drejt finales

Trepça dhe Golden Eagle Ylli do të përballen në finalen e pestë të “play-off”-it, ku do të vendoset se kush do të shpallet kampion...

Prizren/Dy persona të ndaluar dhe gjashtë kërkesa për paraburgim

Prokurorisë Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm ka ndaluar dy persona për 48 orë, tw dyshuar për veprën penale "Lëndimi i lehtë trupor" sipas...

Lajmet e Fundit