11.8 C
Prizren
E premte, 1 Dhjetor, 2023

S’ka kuorum, nuk votohet projekt-rezoluta për policinë

Në mungesë të kuorumit nuk vendoset për votim propozimi për rezolutë nga Grupi Parlamentar i PDK-së, për mbështetje urgjente financiare të Policisë së Kosovës.

Nënkryetarja e Kuvendit, Saranda Bogujevci bëri të ditur se në sallë janë të pranishëm vetëm 28 deputetë. Ajo theksoi se kjo pikë do të vendoset në seancën e radhës.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Më Shumë

Moti sot: I vranët dhe me reshje shiu e bore

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se këtë të mërkurë pritet të mbajë mot kryesisht i vranët. Sipas IHMK-së, vranësirat parashihet të sjellin...

Gjermania në krizë buxhetore: Çfarë është në rrezik

Gjykata Kushtetuese Gjermane detyroi qeverinë të heqë 60 miliardë euro nga buxheti. A do të paguhen dot tani rrogat e nëpunësve dhe pensionet? Kjo pyetje...

Lajmet e Fundit