23.8 C
Prizren
E premte, 19 Korrik, 2024

Arrestohet shoferi që dyshohet se shkaktoi aksidentin ku humbën jetën dy vëllezërit nga Kosova

Dy persona humbën jetën, ndërsa tre të tjerë u lënduan si pasojë e një aksidenti të rëndë që ndodhi mbrëmë në Tunelin e Kalimashit. Dy vëllezërit, Sadik dhe Nesret Osmani, që vdiqën tragjikisht janë nga komuna e Gjilanit.

Ndërkohë Policia shqiptare ka arrestuar shoferin që dyshohet se shkaktoi aksidentin.

“Ky shtetas, duke drejtuar automjetin tip “Benz”, në tunelin e Kalimashit, dyshohet se ka humbur kontrollin dhe për pasojë ka përplasur automjetin tip “Ford” dhe autobotin tip “MAN””, thuhet në njoftimin e Policisë.

Njoftimi i policisë:

DVP Kukës

Specialistët e Njësisë për Sigurisë Rrugore të Autostradës “Tuneli i Kalimashit-Morinë”, në vijim të veprimeve hetimore të kryera për aksidentin e ndodhur pasditën e djeshme, në tunelin e Kalimashit, kanë arrestuar në flagrancë shtetasin, 48 vjeç, banues në Tiranë.

Ky shtetas, duke drejtuar automjetin tip “Benz”, në tunelin e Kalimashit, dyshohet se ka humbur kontrollin dhe për pasojë ka përplasur automjetin tip “Ford” dhe autobotin tip “MAN”.

Nga ky aksident humbën jetën drejtuesi i automjetit tip “Ford”, dhe pasagjeri në këtë automjet, të dy banues në Kosovë. Gjithashtu, nga aksidenti janë dëmtuar drejtuesi i automjetit tip “Benz”, pasagjerja në këtë automjet dhe pasagjeri tjetër në automjetin tip “Ford”.

Më Shumë

Zyrtare: Kosova ka 1 milion e 586 mijë banorë

Agjencia e Statistikave të Kosovës ka mbajtur një konferencë, ku ka shfaqur statistikat preliminare të regjistrimit të popullsisë që ishte mbajtur në maj të...

Ballkani sot pret UE Santas në kualifikimet për Ligën e Kampionëve

Pasi triumfoi në ndeshjen e parë si mysafir në Andorë kundër UE Santas me rezultat 2-1, Ballkani do të kërkojë që ta ruaj këtë...

Lajmet e Fundit