6.8 C
Prizren
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Sonte starton edhe Bundesliga

Këtë të premte rinis kampionat gjerman. Bavarezët, të cilët u kurorëzuan kampionë të Gjermanisë majin e kaluar kur fituan titullin e 9-të radhazi, tani ju duhet ta mbrojnë nga sulmi i Leipzig, Borusia Dortmund dhe jo vetëm.

Bayerni ka marrë Upemacanon nga Leipzig, pa lëshuar të mëdhenjtë, që nga Alphonso Davies e deri te Kimmich Coman e Lewandowski.

Megjithatë ka humbur David Alaban. Pas debutimit në Bundesliga vjen menjëherë sfida e rëndësishme me rivalët e Dortmundit për Superkupën e Gjermanisë.

Bayerni e nis sezonin në udhëtim te Borussia Moenchengladbach, sfidë që do të zhvillohet nga ora 20:30.

Më Shumë

Patrioti nga Zhuri, ish i burgosur politik, kërkon lëmoshë Prizrenit (video)

Tasim Badallaj është një ish-patriot e i burgosur politik nga regjimi serb. Tash ai çdo ditë viziton kafenetë e Prizrenit dhe nga urtësia e tij...

Sot shqyrtohen Projektligjet për zyrtarët dhe pagat në sektorin publik

Komisioni për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Media dhe Zhvillim Rajonal sot do të mbajë mbledhje. Në këtë mbledhje do të bëhet shqyrtimi në parim...

Lajmet e Fundit