31.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Sopaj: Besojmë në fitoren e Eqrem Kryeziut

Sopaj dhe KryeziuKryetari i Forumit Rinor të LDK-së, Enver Sopaj, është shprehur i bindur se kandidati Eqrem Kryeziu do t’i fitojë zgjedhjet në Prizren. Ai tha se të rinjtë e LDK-së, presin një fitore të Eqrem Kryeziut.

“ Eqrem Kryeziu reflekton një qeverisje dinjitoze dhe të pa korruptuar, dhe për atë do ta fitojë Prizrenin”, tha Sopaj.

Sipas tij, Forumi Rinor i Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren, vlerëson se  Kryesia në Prishtinë, ka marrë vendim të qëlluar që ka emëruar Eqrem Kryeziun për kryetar të Prizrenit.

“Kryeziu padyshim që ka mbështetjen e plotë dhe pa rezervë nga struktura e forumit rinor.Kryeziu reflekton besim në respektimin e ligjit për të qeverisur në mënyrë të drejtë dhe dinjitoze dhe pa korrupsion”, tha Sopaj./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Kaq pritet të jenë pagat në sektorin publik me projektligjin e ri (Dokument)

Dje është proceduar për trajtim të mëtutjeshëm Projektligji për pagat në sektorin publik. Në këtë projektligj nuk është përcaktuar vlera monetare e koeficientit, por...

Vrasja tek ‘Tranziti i ri’ në Prizren, dëshmitari thotë se ka qenë prezentë në momentin kur të akuzuarit e kanë goditur me thikë të...

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të martën, është dëgjuar dëshmitari, Miran Halili, i cili tha se ka qenë prezent në momentin kur të akuzuarit...

Lajmet e Fundit