2.8 C
Prizren
E hënë, 30 Janar, 2023

Thaçi: U ofruan gjërat maksimalisht

Hashim-Thaci1-300x200Në takimin e djeshëm mes Kryeministri të Kosovës, Hashim Thaçi dhe Ivica Daçiq nuk është arritur pajtimi për energjinë dhe telekomunikacionin. Megjithatë, kryeministri Thaçi ka thënë sot se janë afruar maksimalisht gjërat, ndonëse nuk është arritur marrëveshje.

Kryeministri Thaçi, gjatë mbledhjes së qeverisë, ka shtuar se dje në Bruksel është zhvilluar takimi tjetër i radhës, në mes të tij dhe kryeministrit të Serbisë, Ivica Daçiq dhe se nga takimi i djeshëm ka pasur përafrim qëndrimesh për sa i përket temave të cilat janë trajtuar.

“Mund të them lirisht se gjërat e diskutuara dje janë përafruar maksimalisht. Kanë mbetur që disa elemente në të dy tekstet të marrëveshjeve të plotësohen, apo diçka edhe të evitohet. Sot baronesha Ashton do ta vizitojë Beogradin dhe nesër paradite Prishtinën, dhe shpresoj se në ditët e ardhshme do të kemi dakordimin e të dy qeverive sa i përket marrëveshjes së telekomunikacionit dhe energjisë”, ka thënë kryeministri Thaçi.

Më Shumë

Kërcënohet kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj është kërcënuar. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë së Prizrenit, toger Shaqir Bytyqi. Sipas tij, Totaj ka marrë...

24 vjet nga masakra e kryer nga forcat serbe në Rogovë të Hasit

Sot u bënë 24 vjet nga masakra që është kryer nga forcat serbe në fshatin Rogovë të Hasit, ku ranë në pritë luftëtarë të...

Lajmet e Fundit