2.8 C
Prizren
E hënë, 30 Janar, 2023

Sot, dita e fundit e zgjedhjes së kandidatit të PDK-së për Prizren

PDK-dega PrizrenPartia Demokratike e Kosovës (PDK) në Prizren, pritet që sot të emërojë kandidatin për kryetar të Komunës. Lideri i PDK-së, Hashim Thaçi do të qëndrojë edhe sot në Prizren, për të përmbyllur “maratonën” e zgjedhjes së kryetarit të Degës dhe kandidatit për Prizrenin.

Përkundër përpjekjeve, Thaçi dje nuk ka arrit që t’i zgjidh përçarjet dhe problemet që ka PDK-ja në Prizren. Zgjedhja e kandidatit për Prizren, ka mbetur që të negociohet edhe sot.

Burimet e “PrizrenPress-it” bëjnë të ditur se brenda PDK-së në Prizren ekziston një pakënaqësi e madhe rreth mënyrës së zgjedhjes së kryetarit të Degës dhe kandidatit për kryetar të Prizrenit.

“Po besojmë se sot do të zgjidhen edhe kryetari i Degës edhe kandidati për kryetar të Prizrenit” tregon burimi i “PrizrenPress-it”.

Thaçi dje ka qëndruar në Prizren. Ai ka zhvilluar disa takime edhe me partitë e minoriteteve nga të cilët ka kërkuar që të mbështesin PDK-në në Prizren. /PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Sulmuesi që po shkëlqen me Napolin kërcënon Romën

Nëse Napoli është realiteti më i bukur italian, por mbase edhe europian këtë sezon, atëherë ai përfaqësohet nën emrin e një bomberi, që gjithashtu...

Dita Ndërkombëtare e Arsimit, Totaj: Ndër prioritetet kryesore kemi zhvillimin e arsimit

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Arsimit, kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka përshëndetur mësimdhënësit dhe nxënësit për kontributin në ruajtjen e frymës akademike...

Lajmet e Fundit