29.8 C
Prizren
E enjte, 5 Gusht, 2021

Sot vazhdon xhiro e dytë në kuadër të Ligës së Kampionëve

Programi i ditës së marte në Kuadër të Ligës së Kampionëve do të sjellë disa përballje shumë interesante. Me fillim nga ora 18:55 do zhvillohen dy ndeshjet hapëse mes Lokomotiv Moscow dhe Bayern Munich dhe asaj mes Shakhtar Donetsk dhe Inter Milan. “Bavarezët” udhëtojnë drejt Moskës si kryesues të grupit A ku ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Lokomotiv Stadium” ndërkaq ukrainasit presin në shtëpi klubin e Interit pas një fitoreje fantastike ndaj Real Madridit në Madrid me rezultat 2:3.

Më pas, me fillim nga ora 21:00 do të kemi gjashtë përballje shumë interesante. Grupin A do ta përmbyll ndeshja mes Atletico Madridit dhe RB Salzburgut ku spanjollët kërkojnë ti kthehen fitoreve në Ligën e Kampionëve pas humbjes së thellë nga Bayerni 4:0.

Grupi B do vazhdojë me përballjen mes Borussia Monchengladbachut dhe Real Madridit, ku “Galaktikët” udhëtojnë drejt “Borussia-Park” me shpresën të arkëtojnë tre pikë të plota pas humbjes së tmerrshme në xhiron hapëse ndaj Shahktarit 2:3.

Ndeshjet e radhës do jenë mes Olympiacosit dhe Portos e përcjellur nga sfida tjetër mes Marseille dhe Manchester City në kuadër të Grupit C. Portugezët presin ekipin e Olympiacosit në stadiumin “Estadio do Dragao” ku kërkojnë t’i sigurojnë tre pikët e para ndërkaq Manchester City udhëton drejt Francës që ta zhvillojë ndeshjen kundër ekipit të Marseille në stadiumin “Stade Velodrome”.

Dy ndeshjet e fundit do të jenë interesante, ku Atalanta e pret në shtëpi ekipin e Ajax kurse Midtjylland udhëton drejt “Anfield Road” në përballje me Liverpoolin. Grupin D e kryesojnë Atalanta dhe Liverpool ku pas javës së parë kanë arritur të arkëtonin tre pikë të plota në fitoret ndaj Midtjylland respektivisht Ajaxit.

Më Shumë

Zjarri djeg një shtëpi në Suharekë, Muharremaj: S’mund të bënim asgjë

Situata me zjarre në komunën e Suharekës po vazhdon të jetë e rëndë, kjo pasi që kjo komunë tash e tre ditë po përballet...

“U paraqit si agjent i AKI-së, i luajti dy role” – si tentoi ta mashtrojë suharekasi familjen e biznesmenit të zhdukur

Gjykata Themelore e Prishtinës sot ia ka caktuar masën e paraburgimit S.G., i cili dyshohet se ka mashtruar familjen e Bedri Rexhepit, i cili...

Mësimi plotësues vazhdon edhe vitin e ardhshëm

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka thënë se për shkak të humbjeve të shkaktuara si pasojë e pandemisë, është e domosdoshme që vitin e...

Kryeziu: Më shumë gra kandidate për kryetare të komunës

Drejtori ekzekutiv i Institutit Demokratik të Kosovës (KDI), Ismet Kryeziu, ka kërkuar nga partitë politike që të kandidojnë më shumë gra kandidate për kryetare...

Gjendet i vrarë me armë zjarri një 13 vjeçar në Shqipëri

Një ngjarje  e rëndë ka ndodhur në Kurbin, ku një 13 vjeçar është gjetur i vrarë. Burime për abcnews.al bëjnë me dije se ngjarja ka...

Ndahen 50 milionë euro subvencione për fermerët

Ministri i Bujqësisë Faton Peci, ka bërë të ditur se janë ndarë 50 milionë euro për t’i përkrahur fermerët këtë vit Në njoftimin e tij...

Moti për sot: Me vranësira dhe erë, pasdite rrebeshe shiu e bubullima

Parashikimi i motit për sot. 5.08 – Paradite me kthjellime. Ditën vransirat do të shtohen, e do të fryjë edhe erë e fuqishme nga jugperëndimi....

Hyri me thikë 20 centimetra në qendrën tregtare në Prizren dhe kërkoi nga fëmijët e pronarëve 5 euro

Dje në rrugën “Komuna e Parisit” në Prizren, ka ndodhur një rast grabitjeje në një qendër tregtare. Policia ka dal ne vendin e ngjarjes,...

Gjendet trupi i 13-vjeçares që u mbyt në lumin Buna

Prej katër ditësh në kërkim është gjendur trupi i 13-vjeçares që humbi jetën në lumin Buna. Ngjarja ndodhi në afërsi të fshatit Oblikë të njësisë...

Erdogan në gjendje të rëndë shëndetësore?! – publikohet video ku presidenti turk shihet i molisur

Një video është publikuar teksa shihet presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan se humb kontrollin dhe për pak sa nuk e zë gjumi. Në fakt, i...

Vazhdon rritja e rasteve, 92 të infektuar në 24 orët e fundit në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 92 raste të reja me COVID-19 në...

Në Malishevë nuk ka asnjë rast aktiv me Covid

Situata me pandeminë Covid-19 në territorin e komunës së Malishevës, është e qetë dhe nuk ka asnjë rast aktiv. Përkundër testimeve të shumta që bëhen...

Messi rikthehet nga pushimet, gjendet në Barcelonë dhe sot pritet ta nënshkruaj kontratën e re

Ylli argjentinas, Lionel Messi pritet të vendosë lapsin në letër në një kontratë të re me Barcelonën në orët e ardhshme. Messi mbetet një lojtar...

Situata me zjarret, Kurti viziton Suharekën

Ka disa ditë që në disa lokacione të Suharekës ka shpërthyer zjarri. Pasi që kjo komunë është më e goditura nga zjarret, sot me mëngjes...

Shoferi i autobusit raportohet që tha se diçka e mistershme e pengoi në çastin e aksidentit tragjik

Diçka e ka penguar duket shoferin e aksidentit tragjik që të dalë nga rruga. Dhe thjesht të thuash ‘diçka’ në këtë rast e bën...

Qendra Rajonale për Trashëgimi Kulturore në Prizren dhe ‘EC Ma Ndryshe’ nënshkruajnë memorandumin e mirëkuptimi

Drejtori i Qendrës Rajonale për Trashëgimi Kulturore në Prizren, Samir Hoxha dhe drejtori ekzekutiv i OJQ 'EC Ma Ndryshe', Valon Xhabali, të martën, kanë...

Lajmet e Fundit