28.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Sot zbulohen nominimet për Topin e Artë

Faqja zyrtare e “Ballon d’Or”, ka njoftuar në mëngjesin e sotëm se gjatë ditës do të zbulohen nominimet për çmimin e Topit të Artë, transmeton klankosova.tv

Dy prej emrave favoritë që përmenden nga ekspert të futbollit dhe mediume të ndryshme sportive, janë Lionel Messi dhe Erling Haaland.

Krahas statistikave individuale, kjo dyshe fitoi trofe të rëndëishëm, pasi Messi doli triumfues në Kampionatin Botëror me Argjentinën, ndërsa Haaland fitoi Ligën e Kampionëve me Manchester City.

Më Shumë

70 aksidente dhe mbi 2300 gjoba trafiku për 24 orë

Policia e Kosovës ka njoftuar përmes raportit 24-orësh që janë shqiptuar 2340 tiketa për kundërvajtje. Ndërsa, janë regjistruar 70 aksidente trafiku, 45 prej tyre janë...

Zhduken motër e vëlla në Prizren

Një grua në Prizren, ka raportuar në polici se vajza dhe djali i saj janë larguar nga shtëpia dhe nuk janë kthyer më. Rasti është...

Lajmet e Fundit