1.8 C
Prizren
E hënë, 4 Mars, 2024

Spektakli i qeverisë së dështuar

thaqi me ramenTri ditë pas nisjes së vitit të shtatë të qeverisjes, Hashim Thaçi do të jetë nikoqir i “mbledhjes kombëtare”. Dhe, ende pa u mbledhur në Prizren ministrat e Kosovës dhe Shqipërisë, ai tashmë ia ka dhënë kësaj ngjarjeje epitetin historik. Me gjithë peshën që ka një takim i tillë, analistët politikë shprehin doza dyshimi rreth mundësisë së përmirësimit të imazhit të qeverisë aktuale,shkruan Tribuna

Qeveria Thaçi, sipas tyre, për gjashtë vjet është mbushur me aq shumë dështime e skandale saqë tash në muajt e fundit të mandatit të dytë, është vështirë ta krijojë një perceptim pozitiv te qytetarët. Analisti Donik Sallova ka shprehur bindjen se Thaçi si politikan i zhytur në afera, synon që përmes Edi Ramës, të ngrisë disponueshmërinë e qytetarëve në raport me të. Por, e gjitha sipas tij, do të përfundojë si një spektakël.

“Konsideroj që mbledhja e dy qeverive është një lloj spektakli i një kryeministri që startin e qeverisjes e kishte me plot skandale dhe i një kryeministri që fundin e qeverisjes e ka me po aq skandale. Thjeshtë, Thaçi e Rama vetëm kanë për t’i bërë favore politike njeri-tjetrit”, ka thënë Sallova për Tribunën

Më Shumë

Rrezarta Shkurta do ju lë pa fjalë me bikini, publikon fotografi me bashkëshortin

Këngëtarja, Rrezarta Shkurta, ka shkuar në pushime në Maldive. Rrezarta nga pushimet e saja, ka publikuar pamje me bashkëshortin e saj. Ajo që bie në sy...

Kuvendi i Prizrenit do të mbajë mbledhje solemne me rastin e 26 vjetorit të Epopesë së UÇK-së 

Kryesuesja e Kuvendit të Komunës së Prizrenit, Antigona Bytyqi, ka ftuar të gjithë anëtarët e Kuvendit për mbledhjen solemne, me rastin e 26 vjetorit...

Lajmet e Fundit