20.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Gusht, 2022

Sulmuesi i Prishtinës arrestohet për trafikim të qenieve njerërore

Sulmuesi i Prishtinës në Superligën e Kosovës dhe ish-lojtari i Skënderbeut në Suprioren e Shqipërisë, Otto John është arrestuar nga Policia e Kosovës.

Nigeriani dyshohet se është i përfshirë në trafikim të qenieve njerëzore.

Policia ka njoftuar arrestimin e tij dhe mbajtjen në paraburgim.

“Prishtinë 05.04.2022 – 07:00. Në lidhje me rastin është raportuar se me 05.05.2022 është arrestuar i dyshuari mashkull shtetas i Nigerisë dhe i njëjti pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës. /Albanianpost.com

Më Shumë

Mbi 7 mijë e 200 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në vend vazhdojnë të mbesin edhe 7 mijë e 221 raste aktive me COVID-19. Dje, në Kosovë...

Begaj e përmbyll vizitën në Kosovë duke qëndruar tek Lidhja e Prizrenit

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, e ka përmbyllur vizitën në Kosovë duke qëndruar në Kompleksin e Lidhjes së Prizrenit. Kjo është vizita e tij e...

Lajmet e Fundit