24.8 C
Prizren
E martë, 7 Shtator, 2021

Superndeshja ManUTD-Chelsea sot në Premierligë

Gjatë ditës së sotme do të zhvillohen super ndeshje, në ligat më të mira evropiane.

Një nga ndeshjet mjaft interesante pritet të jetë edhe ajo në mes Manchester United dhe Chelseat.

Kjo ndeshje do të fillojë në orën 18:30 dhe do të zhvillohet në “Old Trafford”.

Chelsea aktualisht renditet në pozitën e 9-të në Premier Ligë, ku deri më tani ka grumbulluar 8 pikë.

Kurse, Manchester United renditet në pozitën e 15-të, ku deri më tani ka grumbulluar 6 pikë.

Më Shumë

Situatë e rënduar/ 25 mijë e 688 qytetarë janë të infektuar aktualisht me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit 24 persona kanë vdekur si pasojë e infektimit me COVID-19, kurse janë shënuar...

Kandidati për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj, nderon dëshmorët

Kandidati për kryetar të Prizrenit nga radhët e PDK-së, Shaqir Totaj, i shoqëruar edhe nga shefi i shtabit zgjedhor Kujtim Gashi, kanë nderuar sot...

Vitia nuk e përjashton mundësinë për masa të reja antiCOVID para 13 shtatorit

Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia ka bërë të ditur detaje nga takimi që ka pasur me përfaqësuesit e institucioneve shëndetësore në lidhje me gjendjen...

SHBA përgënjeshtron njoftimet se në Kosovë po dërgohen afganë “të papranueshëm”

Ambasada amerikane në Prishtinë ka përgënjeshtruar njoftimet se po dërgon në Kosovë persona që nuk kanë arritur të kalojnë procesin e sigurisë dhe kanë...

Zafir Berisha përkujton dëshmorët në Vërri

Kryetari i NISMA Socialdemokrate në Prizren, Zafir Berisha, ka përkujtuar betejën e UÇK-së në Vërri. Ai, sot ka vizituar dhe vendosur lule në lapidarët e...

Ronaldo do qëndrojë 5 ditë në karantinë, në dyshim debutimi me Manchester United

Rikthimi i Cristiano Ronaldos te Manchester United pas 12 vitesh ka rikthyer edhe entuziazmin te tifozët e “Djajve të Kuq”, të cilët po presin...

Gruaja nga Malisheva keqtrajtohet vazhdimisht nga djali i saj

Një grua nga Malisheva ka raportuar në vazhdimësi se është duke u keqtrajtuar nga djali i saj, raporton PrizrenPress Sipas Policisë së Kosovës, viktima ka...

Ambasada e Gjermanisë ka një njoftim të rëndësishëm për kosovarët që duan të punojnë atje

Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka dalë me një njoftim të ri rreth caktimit të termineve për viza pune. Përmes një postimi në faqen zyrtare,...

Dragash, goditet këmbësori nga një automjet

Një këmbësor është goditur nga një automjet në fshatin Brezne të Dragashit, raporton PrizrenPress Sipas njoftimit të Policisë së Kosovës, aksidenti raportohet të ketë ndodhur...

Kujtim Gashi i thur elozhe Shaqir Totajt

Ish-ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, i ka thur elozhe kandidatit të PDK-së për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj. Gashi, i...

166 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Prizrenit

Nga Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës bëjnë të ditur se janë duke u trajtuar 1,209 pacientë nga COVID-19, në klinikat e QKUK-së...

Ky është numri i pacientëve me Covid të shtrirë në spitalin e Prizrenit

1233 pacientë po marrin trajtim mjekësor nga COVID-19, në klinikat e QKUK-së dhe në spitalet e përgjithshme. Nga numri i përgjithshëm i pacientëve, 1115 janë të...

76 vjet nga fundi i Luftës së Dytë Botërore

Dy shtatori i vitit 1945 konsiderohet si fundi i Luftës së Dytë Botërore, pas dorëzimit të trupave japoneze më 15 gusht të po atij...

BQK: Emigrantët për gjashtë muaj dërguan 552 milionë euro në Kosovë

Emigrantët që jetojnë dhe punojnë nëpër shtetet në ndryshme të botës brenda gjashtë muajve të këtij viti kanë dërguar 552 milionë euro në Kosovë....

Haskuka optimist për fitoren e zgjedhjeve të tetorit

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka takuar sot kandidatët për Kuvend. Ai tha se lista e kandidatëve për kuvendarë është...

Anton Quni nderon heroin Salajdin Berisha

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Anton Quni, ka bërë sot homazhe para shtatores së heroit, Salajdin Berisha. “Homazh nderimi, respekti e përulje pranë...

Lajmet e Fundit