12.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

Sylë Hoxha: Nuk merrem me akuzat e familjes Dehari

Familja e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari ka akuzuar gjatë ditës së sotme kryeprokurorin e atëhershëm të Prokurorisë Themelore në Prizren, Sylë Hoxha dhe ministren e atëhershme të Drejtësisë, Dhurata Hoxha, për vdekjen e birit të tij.

Pas marrjes së raportit së ekspertizës nga Instituti Zviceran i Llozanës, babai i tij, Avniu ka thënë se përgjegjës për vrasjen e tij janë këta të fundit, dhe se në bazë të këtij raporti bëhet fjalë për vrasje, e jo vetëvrasje.

Në lidhje me këtë për KosovaPress, tashmë prokurori special Sylë Hoxha ka thënë se nuk merret me akuza të tilla.

“Për këtë ju duhet t’i drejtoheni prokurorisë së Prizrenit. Aty ku ishin familja Dehari sot. Nuk komentoj unë akuza të tilla, nuk kam se çfarë, janë gjykatat për këtë gjë”, ka thënë ai për KosovaPress.

Për këtë është telefonuar edhe ministrja e atëhershme e Drejtësisë, Dhurata Hoxha, mirëpo kjo e fundit nuk ka qenë e qasshme.

Më Shumë

Kurti për Asociacionin: S’do të ketë kompetenca ekzekutive

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në raportimin e tij në kuvend për takimin e Ohrit ka folur rreth Asociacionit të Komunave me shumicë serbe. Kurti...

Sam Asghari thotë se dëshiron të realizojë një film me gruan e tij Britney Spears

Sam Asghari dëshiron të luajë në një roman apo një film aksion me gruan e tij Britney Spears, të cilën ai e vlerësoi si...

Lajmet e Fundit