18.8 C
Prizren
E hënë, 20 Mars, 2023

Telekomi i Kosovës del me sqarim për mos funksionimin e internetit

Pasditën e së mërkurës përdorusit e shërbimeve të Telekomit të Kosovës nuk kanë mundur ta shfrytëzojnë internetin 4G.

Kjo si pasojë e disa problemeve teknike me të cilat është ballafaqur Telekomi i Kosovës.

Në një sqarim për opinionin publik, Telekomi i Kosovës, ka sqaruar se ky problem është përtej tyre dhe se gjatë gjithë kohës ekipet teknike kanë punuar për ta evituar këtë problem.

“Telekomi i Kosovës, por edhe operatorë të tjerë në vend, janë ballafaquar pasditën e sotme me probleme teknike që kanë shkaktuar mungesë të internetit. Ky problem është përtej Telekomit të Kosovës dhe si i tillë është trajtuar më orë të tëra nga ekipet teknike”, thuhet në njoftimin e Telekomit të Kosovës.

Me tutje Telekomi i Kosovës në sqarimin e tyre thekson, ekipet teknike kanë gjetur një zgjidhje.

“Tashmë ekipet teknike kanë gjetur një zgjidhje për të rikthyer shërbimin e internetit dhe sistemi ka filluar të normalizohet. Ndërkohë voice, apo thirrjet me zë janë zhvilluar pa asnjë telash. Telekomi i Kosovës ju kërkon mirëkuptim të gjithë konsumatorëve për këtë problem të shkaktuar jashtë telekomit e që ka afektuar gjithë konsumatorët e VALA-s”, theksohet në njoftim.

Më Shumë

Sekuestrohen 33 mijë litra alkool në Rahovec, dogana flet për dëme mijëra eurosh ndaj shtetit

Orët e para të 8 marsit e kanë gjetur në punë sektorin e hetimeve dhe akcizës të Doganës së Kosovës.   Ata kanë marrë indicie nga...

Ndërron jetë 51 vjeçarja nga Rahoveci, tri ditë më parë kishte denoncuar burrin dhe vjehrrën për dhunë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Gjakovë, ku ka humbur jetën një grua e cila po trajtohej në Spitalin Rajonal...

Lajmet e Fundit