16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Temperatura deri në 40 gradë e më pas reshje shiu/ Moti në pesë ditët e ardhshme

Prishtina Weather ka njoftuar se java e fundit e korrikut do të filloj me mot shumë të nxehtë dhe kryesisht me diell. Temperaturat të martën mund të arrinë edhe deri në 38C, e lokalisht t’i afrohen edhe 40C.

Më pas, të mërkurën pasdite kalojnë mbi vend rrebeshe me bubullima, derisa riga lokale shiu mund të vazhdojnë edhe ditën e enjte. Për të premten temperaturat shënojnë një rritje, e parashihet të mbajë mot kryesisht me diell.

Bëhu me banesë  në super lokacion, pranë qendrave tregtare Galeria Shopping Mall,  dhe Abi Çarshia, Qëndra Mjeksis Urgjente 100m , Stacioni i Autobusëve 100m.

Mob: +383 44 128 112

Email: info@renelualtahiri.com

Web: www.renelualtahiri.com

Mund të jetë një imazh i teksti që thotë "Hen, 24.07 Mar, 25.07 Mer, 26.07 Enj, 27.07 35° 17° Pre, 28.07 38° 20° 31 20° 16 23 18 Era: 4-8m/s Shtypja: 10 8mb Lageshtia: UVI: 12° 28 10° Era: 8-16m/s Shtypja: 1006mb Lageshtia: 23% UVI: Era: 8-18m/s Shtypja: 1004mb Lageshtia: % UVI: 8 AQI 30/1 20 Era: 4-8m/s Shtypja: 101 4mb Lageshtia: 5% UVI: 5 AQI PM10 20/50 Era: 3-5m/s Shtypja: 10 9mb Lageshtia: 27% UVI: 8 AQI PM10 5/50 Parashikimi mè: 23.07.2023 Prishtina Weather"

14 të vdekur nga rrëzimi i avionit në Brazil

Një aeroplan me turistë është rrëzuar në Barcelos të Brazilit, duke lënë të vdekur 14 persona. Kryetari i bashkisë së qytetit konfirmoi aksidentin për CNN...

Mbi 2 mijë gjoba trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

2 mijë e 89 gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Gjatë kësaj periudhe kanë ndodhur 30 aksidente me të...

Lajmet e Fundit