12.8 C
Prizren
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Tentoi të kalonte 59 emigrantë me furgon në Kosovë, arrestohet 18-vjeçari

Policia e Kukësit ka bërë të ditur se në sajë të operacionit “Tentativa” ka vënë në pranga një 18-vjeçar, i cili akuzohet se në muajin tetor tentoi të kalonte në mënyrë ilegale me furgon në Kosovë 59 emigrantë të paligjshëm.

Policia njofton se gjatë operacionit të zhvilluar disa javë më parë, u arrestua në flagrancë babai i 18-vjeçarit, i cili theu masën e sigurisë “Arrest në shtëpi” dhe tentoi të korruptonte punonjësit e Policisë, duke iu ofruar rreth 2000 euro, që të mos kryenin veprimet procedurale.

Asociation “Loyola–Gymnasium” në Prizren shpall konkurs për një mësimdhënës/mësimdhënëse të matematikës

“Në vijim të operacionit policor të koduar “Tentativa”, të zhvilluar disa javë më parë, nga strukturat e DVP Kukës dhe të DVKM Kukës, për goditjen e aktivitetit kriminal në fushën e dhënies ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit, u bë ndalimi i shtetasit G. M., 18 vjeç, banues në Kukës.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim në kuadër të këtij operacioni, për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufirit”, pasi transportonte me një automjet tip furgon, kundrejt fitimit, 59 emigrantë nga vendet e treta, me qëllim kalimin e paligjshëm të kufirit.

Gjatë operacionit të zhvilluar në muajin tetor, u arrestua në flagrancë shtetasi B. M., 53 vjeç (babai i 18-vjeçarit), i cili theu masën e sigurisë “Arrest në shtëpi”, të caktuar nga Gjykata, për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufirit” dhe tentoi të korruptonte punonjësit e Policisë, duke iu ofruar rreth 2000 euro, me qëllim që të mos kryenin veprimet procedurale për këtë rast”, bën të ditur policia./A2

Më Shumë

Arrestohet një burrë në Malishevë, kanosi me vrasje bashkëshorten

Një burrë është arrestuar në Malishevë pasi ka kanosur bashkëshorten e tij me vrasje, ose vetëvrasje. “Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se i njëjti...

14 ndjesitë që përjeton trupi kur bën seks

Po, përpos kënaqësisë, janë edhe 14 ndjesi të tjera! 1. Të shtohen rrahjet e zemrës. 2. Të shpeshtohet frymëmarrja. 3. Skuqesh në zona specifike, zakonisht në shpinë...

Pjetër Bogdanit

Lajmet e Fundit