16.8 C
Prizren
E diel, 14 Gusht, 2022

Vizitë në Kosovë, tetë deputet të Serbisë nesër në Zoçishte dhe Hoçë të Madhe

Kuvendi serbiseTetë deputetë të Kuvendit të Serbisë kanë vizituar sot pasdite komunën e Shtërpces, ndërsa nesër pritet të vazhdojnë tutje vizitën në manastire ortodokse, lajmëroi shefi i zyrës për Kosovën në Graçanicë, Branimir Stojanoviq.

Sipas Stojanoviq, deputetët do të vizitojnë gjatë ditës së sotme edhe ski qendrën në Brezovicë dhe malet e Sharrit.

Ai tha për mediet serbe, siç transmeton REL, se ligjvënësit serb do të udhëtojnë të dielën për në Zoçishte, dhe Hoçë të Madhe.

Më Shumë

Edhe një fazë e shpërndarjes së pajisjeve bujqësore nga komuna e Rahovecit

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Larufi, ka bërë me dije se së bashku me zyrtarët e Drejtorisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural...

Ndërron jetë në Londër, 12-vjeçari që mjekët e shkyçën nga aparatet që e mbanin gjallë – veprimi u ndërmor me vendim të gjykatës

Archie Battersbee, 12-vjeç, ka ndërruar jetë në Londër, pasi që mjekët me vetëdije ia fikën aparatet që e mbanin gjallë, e siç raportojnë mediat...

Lajmet e Fundit