14.8 C
Prizren
E martë, 27 Shtator, 2022

Thaçi-Daçiqit: “Trepça” është e Kosovës

thaci okbZëvendës kryeministri i Republikës, Hashim Thaçi gjatë fjalimit të tij në OKB, ka deklaruar se gjiganti metalurgjik, “Trepça” është pasuri dhe përgjegjësi e Kosovës.

“Institucionet e Kosovës kanë marrë vendim që të gjejnë zgjidhje në përputhje me ligjet e Kosovës dhe me pëlqimin e Kombeve të Bashkuara. “Trepça” është e jona dhe ne vendosim për “Trepçën”, ka deklaruar ai, transmeton Zëri.

Më Shumë

Murati: Përkundër sfidave, ekonomia e Kosovës po tregon qëndrueshmëri

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati, tha se përkundër sfidave të vazhdueshme globale, ekonomia e vendit tonë po tregon qëndrueshmëri të jashtëzakonshme...

Vdes profesori universitar Belul Beqaj

Është ndarë nga jeta profesori universitar Belul Beqaj. Lajmin për vdekjen e tij e kanë bërë të ditur familjarët përmes një njoftimi, ku theksohet se...

E diela me diell

Lajmet e Fundit