16.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Thaçi ka disa fjalë për Universitetin e Prishtinës

Hashim thaci 4Ministri i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi me rastin e 45 vjetorit të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” ka thënë se, ky universitet i zgjon nostalgji.

“Duke qenë i vetëdijshëm për të gjitha sfidat jo të lehta me të cilat përballet sot në kohë tranzicioni, jam i sigurt se Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” do ta rrisë cilësinë në të gjitha segmente duke mëtuar të luan rol edhe në zhvillimin ekonomik të vendit”, ka shkruar Thaçi në Facebook.

Postim i plotë:

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” i bëri 45 vjet! Uroj të mësimdhënësit, studentët dhe të gjithë ata që dhanë gjithçka për themelimin dhe avancimin e kësaj vatre të dijes dhe rezistencës së qytetarëve tanë.

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” më zgjon nostalgji marrë parasysh angazhimin tim aktiv si lider i lëvizjes studentore për tre vite, kur me shumë kolegë u organizuam për të shprehur pakënaqësinë ndaj shtypjes së popullit të Kosovës.

Duke qenë i vetëdijshëm për të gjitha sfidat jo të lehta me të cilat përballet sot në kohë tranzicioni, jam i sigurt se Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” do ta rrisë cilësinë në të gjitha segmente duke mëtuar të luan rol edhe në zhvillimin ekonomik të vendit. HTH

Më Shumë

Dalin rezultatet e studentëve të pranuar në konvikte

Qendra e Studentëve në Prishtinë ka shpallur rezultatet për pranimin e studentëve në konvikte për  vitin akademik 2022/2023. Rezultatet janë publikuar në faqen e tyre...

Murati thotë se mërgata kontribuoi në rritjen e depozitave, vlera e tyre arrin në rreth 5 miliardë euro

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati thotë se mërgata po kontribuon në rritjen e depozitave në Kosovë. Murati me anë të një shkrimi...

Lajmet e Fundit