16.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Thaçi në Vërri: Dilni sa më shumë në zgjedhje

thaci ne hoq te qytetitKryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi iu ka bërë thirrje banorëve të fshatit Hoçë e Qytetit që të dalin masofikisht në zgjedhje dhe të votojnë kandidatin e PDK-së për kryetar të Prizrenit, Ramadan Muja.

“Vërrini ka qenë, është dhe do të mbetet bastion i PDK-së, sepse PDK-ja është e vetmja parti politike, e cila i përmbush kriteret e qëllimeve dhe idealeve të Vërrinit ”, tha Thaçi.

Ai premtoi se të gjitha kërkesat për realizimin e projekteve që ka nevojë Hoqa e Qytetit dhe fshatrat tjera të Vërrinit do të bëhen realitet. “Pa Vërri nuk do të ketë Prizren të fuqishëm”.

Kandidati i PDK-së, Ramadan Muja, ndërkaq ka falënderuar për pjesëmarrje banorët e Hoqës së Qytetit. Ai kërkoi që bashkërisht t’i vazhdojnë projektet për Prizrenin Europian.Muja tha se deri më tash në Vërri janë realizuar shumë projkete/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Zyrtare: Bie blloku A3 i KEK-ut, përkeqësohet gjendja energjetike

Brenda një muaji, është hera e tretë që blloku A3, bie nga funksioni. Siç raportoi dje Gazeta Nacionale, blloku A3 ka renë nga funksioni mbrëm...

Rama: Shqipëria nuk ndalet së luftuari për pastërtinë e luftës së UÇK-së

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka shkëputur një pjesë të fjalimit që e ka mbajtur në OKB që ka të bëj me Kosovën dhe...

Lajmet e Fundit