16.8 C
Prizren
E enjte, 28 Shtator, 2023

Thaçi në Vërri: Dilni sa më shumë në zgjedhje

thaci ne hoq te qytetitKryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi iu ka bërë thirrje banorëve të fshatit Hoçë e Qytetit që të dalin masofikisht në zgjedhje dhe të votojnë kandidatin e PDK-së për kryetar të Prizrenit, Ramadan Muja.

“Vërrini ka qenë, është dhe do të mbetet bastion i PDK-së, sepse PDK-ja është e vetmja parti politike, e cila i përmbush kriteret e qëllimeve dhe idealeve të Vërrinit ”, tha Thaçi.

Ai premtoi se të gjitha kërkesat për realizimin e projekteve që ka nevojë Hoqa e Qytetit dhe fshatrat tjera të Vërrinit do të bëhen realitet. “Pa Vërri nuk do të ketë Prizren të fuqishëm”.

Kandidati i PDK-së, Ramadan Muja, ndërkaq ka falënderuar për pjesëmarrje banorët e Hoqës së Qytetit. Ai kërkoi që bashkërisht t’i vazhdojnë projektet për Prizrenin Europian.Muja tha se deri më tash në Vërri janë realizuar shumë projkete/PrizrenPress.com/

Arratisja e Radojiçiqit në vitin 2018, Sylë Hoxha: Ka pasur ‘misionarë’ që t’i hiqet fletëarresti, të vijë në Kosovë

Ish kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Prizren, Sylë Hoxha, në emisionin “Frontal” të T7 u pyet nëse ka pasur mbështetje ose pajtim politik që...

Vdes ish-ushtari i UÇK-së që u plagos në Rahovec

Dega e OVL-UÇK-së në Rahovec ka njoftuar se ka ndërruar jetë ish-ushtari i UÇK-së, Nazmi Veliu, i cili ishte plagosur ditë më parë në...

Lajmet e Fundit