14.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Mushnikova me rëndësi të veçantë për PDK-në

MushnikoveKandidati i PDK-së për kryetar të Komunës së Prizrenit,Ramadan Muja i shoqëruar nga Ministri i Punëve të Jashtme Enver Hoxhaj dhe kandidatët për Kuvendin Komunal të Prizrenit, ka vazhduar fushatën elektorale në Mushnikovë.

Muja me banorët e këtij fshati ka bashkëbiseduar për të arriturat e këtij fshati dhe në përgjithësi për fshatrat e Zhupës.

“Përkrahja e banorëve të Mushikovës ka një rëndësi të madhe për PDK-në, sepse me ndihmën dhe përkrahjen tuaj do të jemi edhe më të fuqishëm në realizimin e të gjitha premtimeve”.

Ministri i Punëve të Jashme, Enver Hoxha, ndërkaq kërkoi me ngulm që të votojnë për PDK-në dhe kandidatin e saj Ramadan Muja.

Ai premtoi se në këtë fshat do të investojnë edhe disa ministri të Qeverisë së Kosovës e ndër investimet e para do të jetë ngritja e shkollës edhe në një kat.

Ndërsa kandidati i këtij fshati Sedat Bajrami pasi ka falënderuar kryetarin Muja ka theksuar se “ puna e drejtë dhe e sinqertë e Qeverisë Muja më ka nxitur që të bëhem kandidat i PDK-së”.

“ Të gjitha kërkesat e banorëve kanë hasur në mirëkuptim dhe janë përmbushur . Andaj po e shprehi edhe vullnetin e qytetarëve tjerë se Mushnikova është e përcaktuar për PDK-në”.

Ai ka numëruar disa nga projektet e realizuara siq janë kanalizimi i fshatit, renovimi i shkollës, ndërtimi i qendrës kulturo – sportive , rrugët që lidhin fshatin me shkollë janë vetëm disa nga projektet që na bëjnë të ndihemi më mirë në fshat. /PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Eurostat: Buka s’ka qenë asnjëherë kaq e shtrenjtë në BE

“Çmimi i bukës nuk ka qenë kurrë më i lartë në BE.” Kështu shkruan Eurostat në një shënim në të cilin vëren se në gusht...

“Allahu ekbber” – Britmat e të dyshuarit në Prizren që tmerruan familjen para se t’i ther me thikë tre pjesëtarët e policisë

Shtëpia e familjes Galan në lagjen ‘Dardania’ të Prizrenit, pasditen e 17-shtatorit u shndërrua në skenë krimi. Djali 38-vjeçar, Caneri dyshohet se theri me...

Lajmet e Fundit