19.8 C
Prizren
E martë, 18 Qershor, 2024

Thaçi nuk flet për një bllok të mundshëm opozitar

Thaci-qeveriaKryetari i PDK-së, Hashim Thaçi pas mbledhjes së Kryesisë, vlerësoi lartë procesin zgjedhor në vend.

“Ne kishim një mbledhje të rregullt të kryesisë së PDK-së, partisë fituese në zgjedhjet e 8 qershor. E vlerësojmë lartë pjesëmarrjen e qytetarëve në zgjedhje. Zgjedhe fer, të lira dhe demokratike të standardeve perëndimore. Falënderojë BE-në dhe SHBA-në për vëzhgimin e zgjedhjeve dhe vlerësimin e tyre. Tash presim certifikimin zyrtarë të rezultatit zgjedhor dhe të shohim për hapat e mëtutjeshëm”, ka thënë ai.

I pyetur nëse po frikësohet se mund të mbetet në opozitë në rast se partitë opozitare vendosin të mos bëjnë koalicion me PDK-në, Thaçi nuk është përgjigjur.

Ndryshe pas takimit me kryesinë, pritet të fillojë takimi me të gjithë kandidatët e listës së PDK-së për deputetë.

Në këto momente të gjithë kandidatët e listës së PDK-së ja kanë mësyrë selisë së kësaj partie ku edhe pritet të mbahet takimi.

Më Shumë

Në Banjë të Malishevës hapet aeroporti civil

Sot ishte më shumë se një ngjarje e zakonshme, për institucionet lokale të Komunës së Malishevës dhe qytetarët e sajë e më gjerë në...

‘Natën e mirë’ nga Elita 5, kënga që rikthen në skenë grupin ikonik shqiptar

Pak javë më parë, grupi ikonik shqiptar, ka publikuar këngën e tyre më të re ‘Natën e mirë’, këngë kjo e cila vjen pas...

Lajmet e Fundit