19.8 C
Prizren
E premte, 12 Prill, 2024

Thaçi: Sot u vulos përcaktimi për t’u bërë pjesë e BE-së!

Thaci-qeveriaKryeministri në detyrë Hashim Thaçi, me rastin e inicializimit të Marrëveshjes së Stabilizim-Asociimit me Bashkimin Evropian, ka thënë se nga sot është vulosur përcaktimi strategjik i Kosovës për t’u përcaktuar për vlerat e Unionit Evropian.

“Jemi në fillim të një procesi të integrimit me shumë sfida, mirëpo unë jam i bindur që ne kemi potencialin dhe vullnetin e duhur për t’i përballur me sukses çdo vështirësi. Këtij zhvillimi duhet ti gëzohemi të gjithë sepse sot jemi edhe më afër përmbushjes së aspiratës së popullit tonë për integrim Euro-Atlantik. HTH”, ka shkruar Thaçi në profilin e tij në Facebook.

Më Shumë

Arrestohet i dyshuari për një vjedhje në fshatin Sopij të Suharekës më 29 mars

Një person është arrestuar sot në Suharekë pasi dyshohet për një vjedhje në fshatin Sopij të Suharekës më 29 mars të këtij viti.   Në njoftimin...

Marrëveshje për binjakëzimin e Prizrenit me qytetin e Harrisonburgut

Kryetari i Prizrenit Shaqir Totaj, ka nënshkruar një marrëveshje për binjakëzimin e Prizrenit me qytetin Harrisonburg të Virxhinias së SHBA-së. “Ku binjakëzim do të shërbejë...

Lajmet e Fundit