10.8 C
Prizren
E premte, 19 Prill, 2024

Thaçi: Zgjedhjet e 3 nëntorit, një kapitull i ri në veri

Thaci7-03Zgjedhjet komunale të 3 nëntorit do ta hapin një kapitull të ri për normalizimin e plotë të gjendjes në veri të Kosovës, ka thënë kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi në një intervistë për ”Zërin e Amerikës”.

Përkundër vrasjes së një pjesëtari të EULEX-it, kryeministri Thaçi ka thënë se kushtet për zgjedhje në veri ekzistojnë, pavarësisht se ka elementë që kërkojnë trazira dhe përpiqen të frikësojnë qytetarët.

Më Shumë

Osmani: Pesë policë të Kosovës po mbahen peng nga Serbia

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, tha se pesë policë të Kosovës “po mbahen peng” nga Serbia, shtet të cilin e cilësoi si “shovinist”. Në ceremoninë...

Barcelona refuzon një ofertë të majme për Raphinhan, kërkon 20 milionë më shumë

Raphinha pritet të largohet nga Barcelona në afatin kalimtar të verës, por vetëm për ofertën e duhur. Sulmuesi brazilian ka shpërthyer në javët e fundit...

Lajmet e Fundit