14.8 C
Prizren
E martë, 27 Shtator, 2022

Thaçi: Zgjedhjet e 3 nëntorit, një kapitull i ri në veri

Thaci7-03Zgjedhjet komunale të 3 nëntorit do ta hapin një kapitull të ri për normalizimin e plotë të gjendjes në veri të Kosovës, ka thënë kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi në një intervistë për ”Zërin e Amerikës”.

Përkundër vrasjes së një pjesëtari të EULEX-it, kryeministri Thaçi ka thënë se kushtet për zgjedhje në veri ekzistojnë, pavarësisht se ka elementë që kërkojnë trazira dhe përpiqen të frikësojnë qytetarët.

Më Shumë

Lajmet e Fundit