13.8 C
Prizren
E premte, 9 Qershor, 2023

Thyhet MoneyGram në Prizren, vidhen rreth 200 euro dhe disa kartela të IPKO-s

Persona të panjohur kanë thyer filialin e MoneyGram në Prizren dhe nga aty kanë vjedhur një kasafortë, ku kishe rreth dyqind euro si dhe disa kartela të IPKO-s, transmeton PrizrenPress.

Sipas raportit 24 orësh të policisë, vjedhja ka ndodhur në rrugën “Jusuf Gërvalla” në Prizren, të dielën rreth orës 04:25.

“Ankuesi mashkull kosovar raporton se nga persona të panjohur është thyer filiali i Money Gram dhe nga aty është vjedhur kasaforta, ku kishe rreth dyqind (200) euro si dhe disa kartela të IPKO-s”, thuhet në raport të PK-së.

Nuk raportohet për të arrestuar./PrizrenPress.com

Më Shumë

Ministri i Kulturës: Kriminelët në veri tash veçse dihen, tash është radha e Prokurorisë

Ministri i Kulturës, Hajrulla Çeku, ka bërë një reagim për situatën në veri pas tensioneve të krijuara atje pas daljes në punë të kryetarëve...

Zyrtare: Rafael Leao rinovon me Milan-in, detajet

Tashmë është zyrtare, Rafael Leao ka rinovuar kontratën me Milan-in deri në vitin 2028, siç njofton klubi kuqezi në një deklaratë të publikuar në...

Lajmet e Fundit