23.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

Todd Boehly merr në dorë çështjen e Borjës

Todd Boehly, pronari i ri i Chelsea-t ka marrë vetë në dorë çështjen e Armando Brojës. Lojtari kuqezi ka tre oferta të rëndësishme nga Premier League.

West Ham, Everton dhe Newcastle janë tre klubet më të interesuara për të nënshkruar me sulmuesin 20-vjeçar.

 

 

Manjati amerikan është i vendosur të takohet me trajnerin e bluve, Thomas Tuchel, për të përcaktuar të ardhmen e shqiptarit.

Broja shijoi sezonin e tij të parë në elitën e futbollit anglez si i huazuar te Southampton. Skuadër me të cilën shënoi nëntë gola në të gjitha garat.

Pas largimit të Romelu Lukaku-t, Chelsea ka mbetur me vetëm dy opsione në sulm, Kai Haverz dhe Timo Werner.

Tuchel po vlerëson disa lojtarë që ishin në huazim sezonin e kaluar, duke përfshirë dhe dy mesfushorët qëndrorë Conor Gallagher dhe Billy Gilmour.

Broja nëse nuk arrin të bind trajnerin gjerman do të shitet. Chelsea kërkon 30 milionë euro për ta lënë të lirë. Një shifër jo e vogël, për një lojtar i cili ka dal nga akademia e bluve dhe të ardhurat do të ishin 100% fitim për ta.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Sot starton Serie A, Milan dhe Inter kërkojnë fitore

Më në fund, tifozët e futbollit italian do të shijojnë magjinë e Serie A. Java e parë do të jetë e ndarë në tre...

Mot i vranët dhe me shi, temperaturat bien deri në 12 gradë

Gjatë kësaj të premte parashihet të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje shiu. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin...

Lajmet e Fundit