25.8 C
Prizren
E hënë, 15 Gusht, 2022

Barcelona dhe Watford finalizojnë marrëveshjen për Mana

Barcelona ka arritur marrëveshjen me skuadrën angleze të Watford-it për sulmuesin e Kombëtares së Shqipërisë, Rei Manaj.

Sulmuesi ka qenë në ambientet e klubit të ri gjatë të martës, por nuk ka kryer vizitat mjeksore, raporon katalanasja “Mundo Deportivo”.

Arsyeja se përse Manaj nuk ka kryer vizitat mjeksore ditën e djeshme ishte sepse klubet nuk kishin arritur marrëveshjen përfundimtare.

Lojtari ka dhënë “ok” e tij për të kaluar në Angli. Palët janë afër dhe detajet e fundit e ndajnë nga zyrtarizimi.

Manaj mund të huazohet për një sezon te Watford. Ndërsa në verën e ardhshme ai do të përfundonte kontratën me Barcelona-n.

Lushnjari sezonin e fundit ishte i huazuar në Serie A te skuadra e Spezia-s. Italianët nuk ekzekutuan të drejten e blerjes së kartonit të tij për 2.7 milionë euro.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Plas sherri në një ndejë me muzikë live në Dragash, theret me thikë një person

Një ndejë me muzikë live që u organizua në Lybevisht të Dragashit përfundoi me përleshje në orët e para të së enjtes. Konflikti verbal mes...

Prizren: Rikthehet festivali për fëmijë “Fluturat”

Që nga viti 2001 në Prizren organizohej festivali i këngëve për fëmijë “Fluturat”. Festivali u organizua deri në vitin 2017. Nëpër këtë festival parakaluan fëmijë të...

Lajmet e Fundit