22.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Torres nuk ka pasur kontakt me Aston Villa-n

Sulmuesi i Barcelonës, Ferran Torres nuk ka pasur asnjë kontakt me Aston Villa, dhe dëshiron të qëndrojë në Camp Nou, raporton Mundo Deportivo.

Megjithatë, 23-vjeçari konsiderohet i tepërt ndaj kërkesave dhe Barcelona thuhet se dëshiron të shkarkojë ish-lojtarin e Manchester Cityt për të liruar fonde për t’i shpenzuar për lojtarë të tjerë.

Barça do t’i duhet të arrijë një tarifë transferimi prej të paktën 42 milion € për të shmangur një humbje kontabël në marrëveshjen që e ktheu lojtarin në Spanjë.

Pavarësisht raporteve për interes të madh nga menaxheri i Villa, Unai Emery, ende nuk ka pasur një ofertë.

Situata është e komplikuar nga transferimi i afërt i drejtorit sportiv Mateu Alemany në Villa nga Barça, dhe çdo marrëveshje mund të mos ndodhë deri në korrik.

Më Shumë

Konjufca për sanksionet e Amerikës për shkak të veriut: Është një gjë e keqe për Kosovën

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka thënë se zhvillimet e fundit në Kosovë janë ngative për vendin tonë dhe situata nuk është mirë dhe...

Një numër i ushtarëve turq nisen drejt Kosovës

Një numër i ushtarëve turq janë nisur drejt Kosovës. Kjo si përforcim për misionin e KFOR-it. Konfirmimi bë nga Ministria e Mbrojtjes ë Turqisë. Në njoftimin e...

Lajmet e Fundit