36.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Totaj ndodhet në një vizitë në Francë

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj dhe drejtori Drejtorisë për Kulturë, Rini dhe Sport, Adem Morina, së bashku me shumë kolegë dhe ambasadoren e Francës në Kosovë, gjenden në një vizitë në Francë, vizitë kjo e organizuar nga ambasada e Francës në Kosovë.

Siç bën me dije komuna, gjatë këtyre diteve ata kanë vizituar Qendrën Kulturore në qytetin Amiens, si dhe janë takuar me Kryetaren e këtij qyteti.

“Në këtë vizitë, ndër të tjerash është biseduar për rëndësinë e këmbimit të përvojave si dhe mundësinë e bashkëpunimit në fusha të ndryshme”, thuhet në njoftim.

“Gjatë qëndrimit në Francë ata vizituan qytetin Cambrai dhe u takuan me Kryetarin, vizituan Qendrën Kinematografike në qytetin Turcoing, me të cilën qendër Dokufesti kishte bashkëpunim tashmë”.

“Në qytetin Lille kanë vizituar prefekturën dhe janë pritur nga Prefekti me një koktej rasti, ku është shprehur optimizëm nga të dyja palët për një bashkëpunim të avancuar në lëminë e kulturës dhe jo vetëm”.

Kryetari Totaj ka shprehur falenderimet dhe mirënjohjen e tij për këtë organizim./ PrizrenPress.com

May be an image of 7 people, people standing and outdoors

Më Shumë

Talibanët një vit më vonë: Vajzat e zhdukura të Afganistanit

Për 20 vitet e fundit, gratë kishin luajtur një rol vendimtar në ndërtimin e një Afganistani të ri. Ato ishin anëtare të gjyqësorit, punonjëse...

Vrasja tek ‘Tranziti i ri’ në Prizren, dëshmitari thotë se ka qenë prezentë në momentin kur të akuzuarit e kanë goditur me thikë të...

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të martën, është dëgjuar dëshmitari, Miran Halili, i cili tha se ka qenë prezent në momentin kur të akuzuarit...

Lajmet e Fundit