23.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

Totaj uron besimtarët për Fitër Bajram

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka uruar të gjithë besimtarëve myslimanë festën e Fitër Bajramit, teksa ka thënë se kjo festë vjen si përmbushje e muajit të shenjtë të Ramazanit, gjatë së cilit besimtarët agjërojnë, në shenjë sakrifice që dëshmon besimin ndaj Zotit, raporton PrizrenPress

“Me këtë rast uroj të gjithë besimtarët muslimanë, me dëshirat më të mira Gëzuar Fiter Bajramin, veçanërisht atyre që agjëruan në muajin e shenjtë të Ramazanit!”, ka uruar Totaj.

Urimi i plotë i Totajt:

Të nderuar qytetarë të Komunës së Prizrenit dhe më gjerë,

Fitër Bajrami vjen si përmbushje e muajit të shenjtë të Ramazanit, gjatë së cilit besimtarët agjërojnë, në shenjë sakrifice që dëshmon besimin ndaj Zotit.

Me këtë rast uroj të gjithë besimtarët muslimanë, me dëshirat më të mira Gëzuar Fiter Bajramin, veçanërisht atyre që agjëruan në muajin e shenjtë të Ramazanit!

Zoti ua pranoftë sakrificën dhe lutjet tuaja, gjithashtu muaji i Ramazanit, si muaj i shenjtë i agjërimit dhe i paqes shpirtërore, le të shërbejë për të dhuruar më shumë dashuri dhe mirësi në familje dhe shoqëri, solidaritet për njëri-tjetrin e për njerëzit që kanë më shumë nevojë për mbështetje.

Gëzuar e me të mira!

Më Shumë

Hasi, vendi me numrin më të lartë të emigrantëve në Mbretërinë e Bashkuar

Daily Mail i ka kushtuar një reportazh, qytetit të Hasit, ose siç njihet ndryshe “Anglisë së vogël”. Vendit të cilit Mbretëria e Bashkuar, i ka...

Arrestohen dy të mitur për armëmbajtje pa leje në Suharekë

Dy të mitur janë shoqëruar në stacionin policor pasi që gjatë kontrollit të tyre është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë me 10 fishekë dhe...

Lajmet e Fundit