12.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

Tragjedia në Shqipëri: Komuna e Malishevës ndalon të gjitha aktivitetet për 28 Nëntor

Komuna e Malishevës ka ndaluar të gjitha aktivitetet e parapara për 28 Nëntor pas tërmeteve që ndodhën në Shqipëri ku disa persona mbetën të vdekur e shumë të tjerë të lënduar.

Kjo u bë e ditur përmes një komunikate për media bërë nga Komuna.

“Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, pasi është konsultuar me organet përgjegjëse komunale, vendosi t’i pezulloi të gjitha aktivitete të parapara për shënimin e 28 Nëntorit. Komuna e Malishevës, solidarizohet me vëllezërit dhe motrat në Shqipëri nga tërmeti i sotshëm që ndodhi, njëherësh shpreh dhembjen, për ata që humbën më të dashurit e tyre në këtë fatkeqësi natyrore”, shkruhet në njoftim.

Më Shumë

Haxhiu kërkon nga Qeveria të riprocedohet në Kuvend kërkesa për tërheqjen nga Trusti

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që ta riprocedojë në Kuvendin e Kosovës kërkesën e qytetarëve...

Shantazh dhe konspiracion, ja cilat janë krimet për të cilat Donald Trump mund të paditet

Prokurorët e zonës së Atlantës po shqyrtojnë ngritjen e akuzave për shantazh dhe konspiracion në lidhje me përpjekjen e Donald Trump për të përmbysur...

Lajmet e Fundit