7.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Trezeguet: Leao do të jetë një befasi në Kupën e Botës

Ish-futbollisti i Juventus-it, David Trezeguet, ka bërë një parashikim interesant për Kupën e Botës që do të fillojë sot (e diele) në Katar.

Kampioni i Botës me Francën në vitin 1998 ka thënë se ylli i Milan-it, Rafael Leao, do të jetë protagonist në këtë kompeticion me kombëtaren e tij Portugalinë.

“Leao mund të jetë një nga protagonistët e Kupës së Botës. Ai është një lojtar pak më ndryshe se të tjerët. Është e vërtetë për momentin ai është vendimtar në ligë dhe më pak në Ligën e Kampionëve, por ai po rritet me hapa të shpejtë”, tha fillimisht Trezeguet.

“Më duket se bën mirë nëse kënaqet. Dhe nëse ai është duke u argëtuar, është fantastike të shihet, sepse ai nuk ka vështirësi në fushë, ai as nuk djersitet”, shoti ish-sulmuesi i Juventus-it.

Kujtojmë që Leao e kaloi shumë mirë gjysmën e sezonit të parë në Serie A me skuadrën e tij, Milan-in.

Ai ka shënuar shtatë gola dhe ka dhuruar nëntë asistime në 20 ndeshje në të gjitha garat me fanellën kuqezi.

Ndërkohë, Leao në sezonin e kaluar ishte shpallur lojtari më i mirë në ligën italiane, ku atë vit edhe Milan-i e fitoi titullin kampion.

23-vjeçari deri më tani numëron 11 ndeshje me kombëtaren e Portugalisë, por nuk e ka shijuar ende golin.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Federata e Futbollit të Portugalisë do të paraqesë dëshmi në FIFA që Ronaldo e shënoi golin ndaj Uruguait

Portugalia e mposhti Uruguain me rezultat 2:0 të hënën mbrëma në ndeshjen e dytë të fazës së grupeve në Kupën e Botës. Goli i parë...

Vdes në moshën 66-vjeçare aktori amerikan, Clarence Darnell Gilyard Jr.

Clarence Gilyard, një aktor veteran që kishte role të dukshme në “Die Hard”, “Matlock” dhe “Walker, Texas Ranger”, i cili më vonë u bë...

Lajmet e Fundit