20.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Varrosen dy të rinjtë që vdiqën nga aksidenti në Duhël të Suharekës

Iu është dhënë lamtumira e fundit dy të rinjve nga Lipjani që humbën jetën të shtunën në fshatin Duhël, pas një aksidenti me makinë, njofton Klan Kosova.

Varrimi i tyre u bë në varrezat e fshatit Llugaxhi.

I pranishëm në ceremoninë e varrimit ishte edhe Imri Ahmeti – Kryetari i komunës së Lipjanit, i cili lexoi edhe një telegram ngushëllimi.

“E nderuara familje Retkoceri dhe Tmava

E dashura rini, të dashur qytetar të Llugaxhisë dhe Lipjanit në emër të Komunës së Lipjanit dhe në emër tim ju shprehë ngushëllimet me rastin e ndarjes nga jeta të Leonardit dhe Sahitit.

Lajmi i keq, lajm i kobshëm i datës 16 mars në orët e pasdites na ka pikëlluar thellë të gjithë ne qytetarët e Lipjanit.

Ndarja nga jeta e Leonardit e Sahitit kaq e hershme, e pa pritur është humbje për familjen për rinin e Lipjanit dhe për gjithë komunën tonë.

Leonard e Sahit do të na mungoni përherë.

I lehtë qoftë dheu”.

Fifi dhe Ermal Fejzullahu sjellin këngën e re “Trëndafil Blu”

Filloreta Raçi – Fifi ka prezantuar së fundmi projektin e ri muzikor. Artistja nga Ferizaj ka sjell këngën e re “Trëndafil Blu” në bashkëpunim me...

Rexhepi: Lista Serbe ka qenë gjithherë e dirigjuar nga Vuçiqi

Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Emilia Rexhepi, tha se sonte kishte shikuar adresimin e presidentit serb, Aleksandër Vuçiq, në një media serbe dhe kishte vërejtur ndryshimin...

Lajmet e Fundit