12.8 C
Prizren
E diel, 2 Tetor, 2022

Varroset Yrjet Berisha

yrjet berishaNë Prizren i është dhënë lamtumira e fundit shkrimtarit dhe profesorit të UPZ-së, Yrejt Berisha.

Berisha është varrozur në varrezat e qytetit të Prizrenit. Familjarë dhe miq të shumë morën pjesë në funeralin e varrimit të Yrjet Berishës.

Ata kanë shprehur dhimbjen dhe pikëllimin e tyre për humbjen e këtij krijuesi dhe profesori të Universitetit “Ukshin Hoti”.Yrjet Berisha ka botuar shumë punime shkencore, si dhe libra./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Lajmet e Fundit