1.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Vazhdojnë sulmet kundër Ronaldos: Edhe shokët e skuadrës e largojnë nga grupi i Whatsapp!

Të gjitha dyert e ‘Old Trafford’ janë duke u mbyllur  përgjithmonë për Cristiano Ronaldo-n pas intervistes së fundit. Sulmuesi portugez tani është shkëputur përfundimisht me mjedisin e Manchester United pas intervistes me Piers Morgan të ‘The Sun’, në të cilën portugezi kritikoi klubin dhe trajnerin Erik Ten Hag.

Ndërsa pritej që klubi të merrte masa, duke përfshirë një gjobë dhe përfundimin e njëanshëm të kontratës, në fakt, Ronaldo është përjashtuar nga grupi WhatsApp i ekipit, një vendim i marrë nga administratorët e grupit Harry Maguire dhe Scott McTominay.

Qëndrimi vendimtar i shokëve të skuadrës duket se i jep fund përvojës së dytë të Ronaldos te Manchester United, e cila filloi në verën e vitit 2021 dhe e destinuar të përfundonte në fund të vitit kalendarik 2022.

Më Shumë

Qytetarët të shqetësuar me 2 € false, kërkojnë të intervenojnë institucionet

Qytetarët po kërkojnë nga institucionet që të intervenojnë në mënyrë që të evitohen nga qarkullimi monedhat prej 2 euro false. Kryeqytetasit e intervistuar nga...

226-vjetori i lindjes së Naum Veqilharxhit, ideologu që krijoi alfabetin dhe botoi abetaren e parë të shqipes

Ideologu i parë i Rilindjes Kombëtare Shqiptare, mendimtar i shquar, iluminist e veprimtar i shkollës shqipe. Lindi në Vithkuq të Korçës, ku kaloi fëmijërinë. Para...

Lajmet e Fundit