15.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Maj, 2024

Vazhdon lyerja e korridoreve të banesave kolektive në Prizren

Komuna e Prizrenit po vazhdon lyerjen e korridoreve të banesave kolektive.

Kryetari i Komunës, Mytaher Haskuka tha se në këto banesa po krijohet një ambient më të sigurt e më të shëndetshëm për të gjithë banorët.

“Vazhdojnë punimet për përmirësimin e kushteve të jetesës së qytetarëve që jetojnë në banesa kolektive, duke renovuar kulmet e tyre dhe së fundmi duke bërë edhe lyerjen e korridoreve”, shkruan Haskuka.

“Aplikimet për projektin e lyerjes së korridoreve tanimë kanë përfunduar, ndërkaq me punimet që po realizohen tanimë në këto banesa po krijohet një ambient më të sigurt e më të shëndetshëm për të gjithë banorët”.

“Falënderoj Drejtorinë për Urbanizëm dhe Planifikim Hapësinor për punën që po e kryen në këto banesa, ku me dekada nuk ka pasur asnjë investim!”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Mbappe: Nuk do ta gjejë askund atë që kam pasur tek PSG

  Sulmuesi Kylian Mbappe, i cili luajti këtë të shtunë ndeshjen e tij të fundit me skuadrën franceze PSG-së, pranoi se është i mërzitur për...

Totaj priti zyrtarët turq të Bashkisë së Komunës së Gaziantepit

Kryetari i Prizrenit,  Shaqir Totaj priti sot zyrtarët turq të Bashkisë së Komunës së Gaziantepit të Republikës së Turqisë. Diskutimi kryesor u përqendrua në qeverisjen...

Lajmet e Fundit