25.8 C
Prizren
E mërkurë, 4 Tetor, 2023

Vdes avokati, Fikri Shishko nga Prizreni

Oda e Avokatëve të Kosovës ka njoftuar se ka vdekur avokati Fikri Shishko nga Prizreni.

Varrimi i të ndjerit do të bëhet nesër me datë 08.02.2019 në ora 12:00 në Prizren.

Oda e Avokatëve të Kosovës u ka shprehur ngushëllime familjarëve, miqve dhe kolegëve të avokatit të ndjerë.

Avokati, Fikri Shishko, u lind më 08.02.1949 në Prizren. Fakultetin Juridik e kishte mbaruar në Universitetin e Prishtinës në vitin 1976, kurse provimin e Jurisprudencës e kishte kryer në vitin 1978.

Fikri Shishko ishte gjyqtar për një kohë të gjatë në Gjykatën Komunale dhe Gjykatën e Qarkut në Prizren, e po ashtu për një periudhë kohore ishte gjyqtar në Gjykatën Supreme të Kosovës, ndërsa profesionin e avokatit e ushtronte në zyrën e tij në Prizren.

Moti sot, me diell dhe vranësira të shpërndara

Sot mbi vendin tonë parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat nuk do të pësojnë ndryshime dhe mbeten pothuaj konstante...

Pas 17 vitesh, Milani e mbyll bilancin financiar me fitim

Milan-i rikthehet për të mbyllur bilancin me fitim për herë të parë që nga viti 2006. Të mërkurën, Bordi i Drejtorëve të klubit kuqezi është...

Lajmet e Fundit